Штрафи за підпал сухостою зросли у десятки разів.

Для тих, хто палитиме суху траву, тепер загрожує сувора відповідальність.

Майже кожного дня, на Хмельниччині рятувальникам доводиться гасити пожежі сухої трави. Вогнеборці цілодобово ліквідовують ці підпали. Вигорають десятки гектарів рослинності.

Від сьогодні, 17 квітня, на тих, хто буде палити суху траву чекають великі штрафи, адже набуває чинності закон, яким значно збільшено штрафи за підпали, інші пошкодження рослин, а також забруднення повітря.

Прес-центр судової влади України, надав інформацію про те, що закон вносить зміни до статей 77 та 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та до статей 241 та 245 Кримінального кодексу України.

Штрафи за підпал сухостоюВ Україні в десятки разів підвищили штрафи за спалювання трави.

Згідно із Законом:

  • Знищення чи пошкодження лісових масивів та зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем тепер будуть каратись штрафом у розмірі від 91 тисяч 800 гривень до 153 тисяч гривень.
  • Порушення вимог пожежної безпеки в лісах — тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 тисячі 500 гривень до 4 тисяч 590 гривень і на посадових осіб - від 4 тисяч 590 гривень до 15 тисяч 300 гривень.
  • Якщо це ж призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, — штраф від 4 тисяч 500 гривень до 15 тисяч 300 гривень для громадян та від 10 тисяч 710 гривень до 18 тисяч 360 гривень для посадових осіб.
  • Випалювання стерні, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища — карається штрафом від 3 тисяч 60 гривень до 6 тисяч 120 гривень для громадян та 15 тисяч 300 гривень до 21 тисячі 420 гривень для посадових осіб.
  • Якщо ті ж дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду — від 6 тисяч 120 гривень до 12 тисяч 240 гривень.

Також закон вносить зміни до статей 241 та 245 Кримінального кодексу України, згідно з якими штрафи за забруднення атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров'я людей або для довкілля речовинами тепер становитимуть від 1800 до 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом штрафи зростають до 5400-9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ставтесь бережно до природи, та будьте обережні з вогнем.

Коментарі

Популярні новини