Від сьогодні, 2 березня розпочинається Великий піст 2020.
Триватиме піст аж до 18 квітня. У цей період християни дотримуються особливих правил та дієти. Великий піст триває протягом 40 днів, Велику чотиридесятницю, а також є образом сорокаденного посту Ісуса Христа в пустелі.
Наступні вісім днів — Лазарева субота, Вербна неділя і шість днів Страсної седмиці — присвячені спогадам Страстей Спасителя і подій, які їм передували.
Забороною церковного статуту є вживання в їжу продуктів тваринного походження таких як: риба, молоко, м'ясо, яйця. Риба дозволяється лише двічі: на Благовіщення Пресвятої Богородиці (7 квітня) і на Вербну неділю. Також, з понеділка по п'ятницю не вживають і рослинну олію, якщо на ці дні припадає будь-яке свято.
Крім того, у Лазареву суботу дозволяється ікра. Щодо інших днів, суботи та неділі посту, Великий Четверток (Страсний Четвер) і в дні деяких особливо шанованих святих (наприклад, сорока Севастійських мучеників — 22 березня, святителя Григорія Двоєслова — 25 березня) дозволяється рослинна олія. Перший день посту — Чистий понеділок — і передостанній — Велику П'ятницю (Страсну П'ятницю) — рекомендується проводити без їжі.
Церква полегшує тяготи посту для хворих людей, вагітних жінок, людей похилого віку, та людей зайнятих важкою працею. Крім обмежень у їжі потрібно виключити будь-які зловживання гострої, солоної, солодкої, кислої та смаженої їжі.
Пряма мова: «Дотримання справжнього посту полягає не лише в тому, що люди відмовляться від їжі, а й те, що люди приборкують свій язик від злого, відкладуть усякий гнів, приборкають свої похоті, припинять наклеп, брехню та клятвопорушення.
Піст — є знищенням смерті та звільнення від гніву.Також піст зберігає здоровим тіло, адже не переймаючись через їжу, воно не приймає хвороб, стає легким, та зміцнюється задля прийняття дарів. Ті люди, які постять, добре знають та розуміють, як саме піст приборкує побажання та пригнічує гнів, бадьорить розум, приносить спокій душі та позитивно впливає на людину». — розповідає святитель Іоанн Златоуст.