Сьогодні, 25 лютого введена в обіг оновлена банкнота номіналом 200 гривень.

Таку інформацію повідомила прес-служба НБУ.

Національний банк України розповів, як саме будуть виглядати оновлені банкноти 200 гривень, та який захист купюри передбачено.

Пряма мова: «Дизайн наслідує нові банкноти номіналом 20, 100, 500 та 1000 гривень. На банкноті оновлена 200 гривень збережено основні зображення банкноти зразка 2007 року. На лицьовому боці розміщений портрет Лесі Українки, який переміщено у центр банкноти (раніше він був з правого боку), а на зворотному боці – зображена будівля В`їзної вежі Луцького замку. За розміром банкнота не змінилась – 75 x 148 мм, як і кольорова гама. Національний банк прагне до підвищення надійності українських банкнот кожного року.

Для того, щоб звести до мінімуму, або унеможливити спроби шахраїв щодо підробки банкнот, грошові знаки періодично оновлюють згідно з міжнародними стандартами, та співвідноситься з рівнем систем захисту провідних валют світу.

У 2018 році кількість вилучених фальшивих банкнот номіналом 200 гривень складає понад 800 штук, тобто підробок національної валюти досить низький.», - зазначили у повідомленні.

Сьогодні введена оновлена 200-гривнева купюра

Крім того, нові технології дають можливість НБУ підвищувати системи захисту банкнот. Нова банкнота номіналом 200 гривень удосконалена та краще захищена, у порівнянні з 2007 роком.

Пряма мова: «Банкнота має декілька нових інноваційних елементів захисту. Це «віконна» захисна стрічка, вона частково введена в товщу паперу та містить цифрове зображення номіналу банкноти та тризуба – малого державного герба України. Також, повертаючи банкноту в руках, досить легко перевірити її, а саме оптично-змінний елемент SPARK, який має поступово змінювати колір. Якщо ж змінити кут нахилу банкноти то можна спостерігати кінетичний ефект – змінюється напрям руху її фонового зображення.

Крім того, покращено рельєфність елементів друку, у тому числі елементу для людей з вадами зору. Змінено й удосконалено ультрафіолетовий та інфрачервоний захист; серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків та розташований вертикально вздовж правого краю зворотного боку банкноти», - повідомляє Нацбанк.

Нові банкноти, а також банкноти зразка 2007 та 2019 років перебуватимуть в обігу одночасно, тому людям не потрібно обмінювати банкноти попереднього зразка на нові. Новими банкнотами НБУ поступово заміщуватиме зношені й пошкоджені 200-гривневі банкноти зразка 2007 року. Заміщення зношених банкнот новими відбувається постійно.

Коментарі

Популярні новини